05.02.2016 – Kraina Lodu – Film z muzyką na żywo

05.02.2016 – Kraina Lodu – Film z muzyką na żywo

Wielkie multimedialne show!

Feeria muzyki i filmu, gigantyczna superprodukcja, multimedialne widowisko, ponad stu artystów na scenie! Już 5 lutego o godz. 18.00 zapraszamy do TAURON Areny Kraków na niezwykłe doznania, jakich dostarczy widzom „Kraina Lodu — film z muzyką na żywo”.

Magiczną muzykę do amerykańskiej animacji wykonają Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Erika Ochsnera.Muzykom na scenie towarzyszyć będą członkowie wokalnej obsady filmu: Czesław Mozil, Kasia Łaska, Magda Wasylik i Marcin Jajkiewicz, którzy wykonają przebojowe piosenki z filmu na żywo. Bądźcie tam razem z nami, by wspólnie zaśpiewać superprzebój „Mam tę moc!”.

Wyróżniona ponad 70-cioma nagrodami, w tym dwoma Oscarami, zapierająca dech w piersiach komedia przygodowa Studia Walta Disneya „Kraina lodu” zostanie zaprezentowana z muzyką na żywo już 5 lutego w Krakowie. Film został zrealizowany z wielkim rozmachem, dzięki czemu łatwo zapomnieć, że ogląda się film i uwierzyć, że Arendelle istnieje naprawdę. Dzięki wielkiemu widowisku, które produkują Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe przy wsparciu Disneya, będziemy mogli przenieść się w świat Arendelle i sami poczuć tę magię. Film jest zabawny i łapie za serce, ale jednocześnie potrafi zaskoczyć. Charakteryzują go także wyraziste postaci, rozmach opowieści i doskonała realizacja wizualna odpowiadające wymaganiom dzisiejszej widowni. Film zostanie wyświetlony na ogromnym ekranie o powierzchni 26 metrów szerokości i 11 metrów wysokości, a towarzyszyć mu będzie muzyka wykonana na żywo przez ponad stu artystów. Na oszałamiający pokaz wysokiej rozdzielczości obrazu i światła w towarzystwie magicznej muzyki zapraszamy widzów w każdym wieku, tych najmłodszych i tych nieco starszych.

„Kraina lodu” została wyprodukowana przez Walt Disney Animation Studio, a jej akcja rozgrywa się w fikcyjnym królestwie Arendelle, dla którego inspiracją wizualną były spektakularne krajobrazy Norwegii. Elsa posiada magiczną moc tworzenia śniegu i lodu. Nie potrafi jej jednak kontrolować i przypadkowo wyzwala nieokiełznaną śnieżycę, skazując królestwo Arendelle na wieczną zimę. Wystraszona, ucieka z Arendelle. Jej młodsza siostra Anna wyrusza na wielką wyprawę, by ją odnaleźć. W poszukiwaniach pomaga jej znawca górskich szlaków, Kristoff. W pełnej przygód wędrówce przez śnieżne zaspy towarzyszy im renifer Sven i bawiący do łez bałwanek o imieniu Olaf.

Podczas wielkiego koncertu usłyszymy piosenki skomponowane przez zdobywcę nagrody Tony Roberta Lopeza („TheBook of Mormon”, „Avenue Q”), oraz Kristen Anderson-Lopez („In Transit”, „Kubuś i przyjaciele”), jak również spektakularną muzykę autorstwa Christopha Becka (nagrodzona Oscarem krótkometrażówka „Paperman”). W krakowskiej hali wybrzmią uwielbiane zarówno przez najmłodszych, jak i tych nieco starszych bajkowe hity, m.in.: nagrodzona Oscarem piosenka „Mam tę moc”oraz „Ulepimy dziś bałwana”, „Lód w lecie”i „Pierwszy raz jak sięga pamięć”.


Widowisko jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Muzyki Filmowej w Krakowie 2016. Organizatorami są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, a partnerem Disney Music Group.

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Szczegóły

Data koncertu:
piątek, 05 luty 2016
Godzina:
18.00
W programie:
Emisja filmu "Kraina Lodu" z muzyką na żywo
Wykonawcy:

Kasia Łaska – dubbing, wokal
Magdalena Wasylik – dubbing, wokal
Erik Ochsner – dyrygent
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Chór Polskiego Radia

Bilety:
Bilety można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Kosztują od 50 do 199 zł. Oprócz pojedynczych biletów na koncert przygotowaliśmy także bilety rodzinne. Cennik biletów dostępny jest tutaj.

Koncert na licencji Disney Music Publishing i Buena Vista Concerts, oddział ABC Inc. © Wszystkie prawa zastrzeżone.